вторник, 5 ноября 2013 г.

Розстановка і переходи гравців на майданчику

Правило 9 . Розстановка і переходи гравців на майданчику
9.1 . Розстановка на початку партії

9.1.1 . У момент , коли подає завдає удару по м'ячу , команди розташовуються кожна на своєму боці майданчика у дві лінії по три гравці. Ці лінії можуть бути ламаними .

9.1.2 . Троє стоять уздовж сітки - гравці передньої лінії . Вони займають зони 4 (лівий гравець) , 3 ( центральний) і 2 ( правий) . Троє інших - гравці задньої лінії . Вони повинні знаходитися далі від сітки , ніж відповідні їм гравці передньої лінії , і займати зони 5 ( лівий) , 6 ( центральний) і 1 (правий) .

9.1.3 . Після вручення картки розстановки гравців судді- секретарю міняти положення гравців забороняється (за винятком випадків , коли суддя -секретар допускає помилки або неуважний ) .

9.1.4 . Положення гравця в момент подачі м'яча визначають і контролюють по розташуванню його ступень і контакту їх з майданчиком ( рис. 3):

- Як мінімум частину ступні кожного гравця передньої лінії повинна бути ближче до середньої лінії , ніж ступні відповідного гравця задньої лінії ;

- Як мінімум частину ступні правого або лівого гравця передньої або задньої лінії завжди повинна бути до бічної лінії ближче , ніж ступні центрального гравця відповідної лінії .

Після виконання подачі гравці можуть займати будь-яке місце на своїй стороні майданчика і у вільній зоні.
9.2 . Переходи гравців на майданчику

Якщо команда, що бере подачу , виграє цю подачу або якщо помиляється суперник , то отримали право подати м'яч повинні виконати перехід гравців із зони в зону по ходу годинникової стрілки.

Порядок переходу , що фіксується в протоколі матчу на початку кожної партії , повинен зберігатися протягом всієї партії .

На початку кожної партії команди можуть змінювати розстановку гравців , включаючи в основний склад будь-якого , прізвище якого внесено до протоколу матчу .
9.3 . Помилки в розстановці

Гравці команди роблять помилку , якщо не займають правильне положення (див. рис. 3) у момент виконання подачі.

Рис . 3 . Правильні і неправильні положення ступень гравця в момент подачі (1 - 6 - номери зон)

9.4 . Покарання за помилки в розстановці

За помилки , чинену подає при торканні м'яча , покарання слід раніше, ніж за помилку в розстановці гравців приймаючої команди .

Помилка , чинена при подачі після торкання м'яча , розцінюється як вторинна по відношенню до помилки в розстановці . Отже , покарання має бути за помилку в розстановці .

Покарання за помилку в розстановці :

гравці повинні бути негайно повернуті в правильне положення. Щоб зняти окуляри , які завойовані командою , яка здійснила помилку , суддя- секретар повинен визначити точний момент здійснення помилки ;

окуляри , завойовані командою суперника , зараховуються ;

якщо число очок , виграних командою при неправильній розстановці або неправильному переході , визначити неможливо , винну команду карають втратою подачі або додатком очки команді - супернику.